България ще участва с 15 състезатели на Европейското първенство по джудо за кадети в Испания
преди 2 часаБългария ще бъде представена от 15 джудисти на европейското за кадети в Гран Канария, Испания. Схватките стартират в понеделник. На татамито ще излязат четирима национали - при кадетите - Александър Вушев (55 кг), Махмуд Жаафар и Емо Христов (60 кг), а при кадетките София Маврова (44 кг). Срещите стартират от 11:30 часа, а финалите са от 18:30. Българската делегация е водена от президента на федерацията Румен Стоилов.