Галерията в Благоевград е домакин на Международно триенале „Духът на акварела“
преди 2 часаГрадската художествена галерия в Благоевград ще е домакин на Четвъртото международно триенале „Духът на акварела“ от 30 юни до 17 юли, съобщиха от галерията. Изложбата ще представи над 100 творби от колекцията. Официалното откриване е на 30 юни от 18:00 ч., а галерията е домакин на триеналето за трети път. Организатор на „Духът на акварела“ е фондация „Международно акварелно общество – България“, с председател и куратор Селма Тодорова.