Софийската филхармония свири Брамс под палката на маестро Емил Табаков и чужди солисти
преди 8 часаСофийската филхармония представя на 17 септември вечер, посветена на един от най-дълбоките и важни композитори в историята – Йоханес Брамс (1833-1897). Под палката на маестро Емил Табаков ще прозвучат две от неговите върхови творби – монументалната Първа симфония и рядко изпълняваният Двоен концерт за цигулка и виолончело, съобщават от филхармонията. На сцената на зала „България“ ще се срещнат двама солисти от различни музикални светове – корейският цигулар Едуин Ънг Су Ким, международно признат за своята ярка виртуозност и изключителна чувствителност към романтичния репертоар, и унгарският виолончелист Ищван Вардаи – носител на най-престижните отличия за виолончело, сред които конкурсите в Женева и Мюнхен, и един от най-търсените музиканти на своето поколение.