Ще заложи ли Германия отново на въглищната енергетика?
преди 7 часаВ Германия има специална дума за това – Kohleausstieg, която означава „поетапен отказ от въглищата“, пише BBC. Германия е най-големият потребител на въглища за производство на електроенергия в Европа и четвъртият в света след Китай, Индия и САЩ. Въпреки това страната пое ангажимент напълно да прекрати използването им до 2038 г. За лигнитните въглища – нискокачествените меки въглища, които са и най-замърсяващи – Германия дори изтегли крайния...