Националната библиотека и УниБИТ представиха България на 150-ата конференция на Американската библиотечна асоциация
преди 6 часаДоц. д-р Калина Иванова, директор на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ (НБКМ), и доц. д-р Елена Савова от УниБИТ представиха българската библиотечна, академична и културна общност по време на юбилейната 150-а конференция на Американската библиотечна асоциация (ALA), проведена в Чикаго, САЩ. Форумът е едно от най-значимите международни събития в областта на библиотечно-информационните науки и отбеляза 150 години от създаването на Асоциацията.