Пиромюзикълът на отбора на Естония откри тазгодишната програма на Международния фестивал по фойерверки в Панагюрище
преди 18 часаЗа 13-та година Панагюрище е домакин на Международния фестивал по фойерверки. Всяка от трите фестивални вечери е съпътствана с концертна програма за гостите на събитието. Организатор е Община Панагюрище в партньорство с местни компании. Тази година отборите, които представят свои картини в небето над площад „20-ти април“, са от Естония, Румъния и Китай. В приветствието си към участниците и гостите кметът на Панагюрище Желязко Гагов каза, че три вечери хиляди погледи ще са обърнати към небето над града.