Българите спечелиха общо 70 медала от Балканското първенство по олимпийско таекуондо в Сърбия
преди 5 часаБългарските състезатели спечелиха общо 70 медала от Балканското първенство по олимпийско таекуондо, проведено в сръбския град Зренянин. В конкуренцията на едни от най-силните състезатели в региона националният отбор на България и представителите на родните клубове завоюваха 28 златни, 18 сребърни и 24 бронзови медала във всички възрастови групи - деца, кадети, юноши, мъже и жени. Българите затвърдиха водещите позиции на страната в региона, като медали спечелиха представители на клубовете Нерон, СК Финикс, Таекуондо Фитнес, Гладиатор, Кентавър, Рамус, Викинг, Барин, Турбо и Виктори.