С много гости и богата програма Кюстендил празнува Празника на черешата
преди 7 часаС гости от различни краища на страната и от чужбина Кюстендил посреща традиционния си Празник на черешата. Той започна още вчера и ще продължи и в утрешния ден. Кулминацията на тържествата, посветени на червения плод – един от символите на Кюстендил, е днес. Сред официалните гости на празника днес бяха министърът на земеделието Пламен Абровски, Йорданка Чобанова – ръководител на представителството на Европейската комисия в България, Явор Гечев – председател на парламентарната комисия по земеделие и депутат от Кюстендил, Мартин Жлябинков – председател на комисията по регионално развитие и благоустройство, областният управител Атанас Гергинов, Велбъждският епископ Исаак, втори викарий на българския патриарх, депутати, посланици на различни държави.