Част от американските военни самолети отлетяха от Летище „Васил Левски“, съобщиха от Министерството на отбраната
преди 9 часаДо момента четири американски самолета са излетели от Летище „Васил Левски“ в София, до понеделник поетапно ще отлетят всички. Това съобщиха за БТА от Министерството на отбраната. Преди три дни премиерът Румен Радев съобщи, че американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Той подчерта, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността и ключов партньор в енергетиката, икономиката, високите технологии и изкуствения интелект.