Вашингтон отново разрешава достъп до мощния модел "Митос" на "Антропик" за група партньори
преди 4 часаКомпанията "Антропик" обяви, че е получила разрешение от американското правителство да възобнови работата на "Митос", най-мощния си модел за изкуствен интелект, известен със способността си да открива киберуязвимости с безпрецедентна прецизност, който беше блокиран от Вашингтон в името на националната сигурност, предаде Франс прес. Засега възстановяването на достъпа ще обхване само ограничен кръг от американски "киберзащитници и оператори на инфраструктура".