Хиляди останаха без ток след бурно време в Нова Зеландия
преди 7 часаХиляди хора в Нова Зеландия останаха без ток днес, ден след като нискоатмосферна система премина през страната, предизвиквайки наводнения и свлачища, предаде Ройтерс. Днес бяха регистрирани над 3 000 прекъсвания на електрозахранването, след като бурите опустошиха централните райони на страната с население от 5,3 милиона души, включително столицата Уелингтън, съобщи енергийната компания Пауърко. "След 24 часа с много дъжд и вятър времето започва да се оправя", съобщи в Екс националната метеорологична служба.