АНА-МПА: Гърция ще изпрати първия си астронавт в Космоса до две години, заяви гръцкият премиер Кириакос Мицотакис
преди 2 часаГърция е направила „значителни стъпки, дори скокове“ в космическия си сектор, заяви днес министър-председателят на Гърция Кириакос Мицотакис в разговор с физика Адрианос Големис на събитие, озаглавено „Гърция в орбита – следващият ден за Гърция в космоса“. Това предаде АНА-МПА специално за БТА. Мицотакис каза, че малцина биха могли да си представят през 2019 г., че днес Гърция ще има сателити в космоса, динамична екосистема от компании за космически технологии и осигурено финансиране от 350 милиона евро чрез Механизма за възстановяване и устойчивост за развитие на допълнителни инициативи през следващите четири години.