За разширяване на сътрудничеството в кратки срокове се обединиха енергийните министри на България и Турция
преди 8 часаМинистърът на енергетиката Ива Петрова проведе двустранна среща с министъра на енергетиката и природните ресурси на Турция Алпарслан Байрактар в рамките на визитата си в Истанбул, съобщиха от Министерството на енергетиката (МЕ). Двамата се обединиха около необходимостта в кратък срок да бъде разширено енергийното сътрудничество между България и Турция в редица области. Министър Петрова подчерта, че споразумението с „Боташ“ изпълни важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки в период на безпрецедентна несигурност на европейските енергийни пазари.