"Енерго-Про" въведе в експлоатация система за съхранение на електроенергия с батерии в Горна Оряховица
преди 10 часа"Енерго-Про" пусна в експлоатация първата за Групата в България система за съхранение на електроенергия с батерии (Battery Energy Storage System – BESS), изградена в Горна Оряховица, съобщиха от компанията. Проектът е важна стъпка в развитието на съвременна и устойчива електроенергийна инфраструктура и ще допринесе за по-ефективното управление и балансиране на електроенергийната система, е отбелязано в съобщението.