Министерството на околната среда и водите поиска Столичната община да включи сондажа за минерална вода в плана на Борисовата градина
преди 3 часаМинистерството на околната среда и водите (МОСВ) изпрати официално писмо до Столичната община с искане сондажът за минерална вода № 36хг, разположен в района на бившия плувен комплекс „Република“ (днес къпалня „Мария Луиза“) в Борисовата градина, да бъде отразен в проекта на Подробния устройствен план (ПУП) на парка. Това съобщиха от пресцентъра на министерството. Целта е да бъде гарантирана защитата на съоръжението и да не се допуснат устройствени решения, които биха „повлияли“ върху бъдещото му използване.