МТИ: Унгария отзовава 37 ръководители на дипломатически мисии
преди 3 часаУнгария ще отзове 37 ръководители на дипломатически мисии като първа стъпка от обновяването на ръководния състав на задграничните си представителства, съобщи външният министър Анита Орбан, цитирана от агенция МТИ. В социалните мрежи тя заяви, че при част от дипломатите мандатите им изтичат, а в други случаи решението е продиктувано от стремежа интересите на Унгария да бъдат представлявани от посланици, които могат "надеждно и ефективно" да защитават страната в съответствие с новите приоритети на външната политика.