МЕНА: През последните 10 години египетската дипломация се е променила към по-добро, заяви египетският външен министър
преди 2 дниЕгипетският външен министър Бадр Абделати заяви, че през последните 10 години египетската дипломация се е променила към по-добро под ръководството на президента Абдел Фатах ас Сиси и благодарение на неговата активна политика, наречена "дипломация на върха", предаде египетската новинарска агенция МЕНА. По думите му това е допринесло за значително укрепване на регионалните и международните позиции на Египет, както и за утвърждаването на принципа на стратегическия баланс във външната политика.