Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
преди 5 часаОсъдиха бившата първа дама на Южна Корея Ким Кьон-хи на седем години затвор за приемане на скъпи подаръци в замяна на съдействие за назначения на длъжности и предоставяне на бизнес облаги, предаде БТА. Централният окръжен съд в Сеул постанови присъдата срещу Ким, съпруга на отстранения от длъжност бивш южнокорейски президент Юн Сук-йол, след като тя беше обвинена в приемане на подкупи срещу посредничество. Екипът на специалния прокурор Мин Джун-ги поиска наказание от седем години и шест месеца