Мондиал 26 се превърна в най-посещаваният в историята
преди 2 дниМондиал 2026 се превърна в турнира с най-много зрители по стадионите в цялата история на надпреварата. Новият връх беше достигнат, след като беше премината границата от 3,6 милиона фенове. Това се случи снощи на мачовете Еквадор – Германия и Кюрасао - Кот д'Ивоар. Досегашният рекорд за най-висока посещаемост принадлежеше на Мондиал 1994, чийто домакин бяха единствено Съединените щати. Тогава по трибуните на стадионите присъстваха общо 3,5 милиона зрители. Сега обаче тепърва ще се играят още и още двубои, което означава, че бройката присъстващи на стадионите ще нарасне драстично. През 1994 година обаче участваха двойно по-малко отбори – 24. С изиграни 52 мача Мондиалът, на който станахме четвърти в света, имаше средна посещаемост от 68 626 фенове на двубой. За сравнение, настоящият турнир, с 56 изиграни срещи до момента от общо предвидени 104, има средно по 64 381 зрители. Основната причина за многото фенове е, че в Щатите има най-големи стадиони от всички други страни по света.