Еквадор е в екстаз след триумфа над Бундестима
преди 7 часаЕквадор се съвзе след неособено убедителните си представяния в първите два мача на Мондиала, и то по какъв начин само - с победа с 2:1 срещу Германия, изпратила южноамериканците напред към 1/16-финалите. Селекцията на Себастиан Бекасесе със сигурност не е случаен отбор и това, че завърши на второ място в квалификациите, изпреварвайки Колумбия, Уругвай и Бразилия, казва достатъчно. И при петото си участие на световно първенство страната за втори път ще играе в елиминациите. Победата над Бундестима прати "Ла Три" напред към следващата фаза, а по ирония на съдбата единственото досегашно излизане от групите бе преди точно 20 години, когато домакин на Мондиала бе... Германия. Президентът Даниел Нобоа обяви петък за национален празник и официален почен ден, в който "всички да се съберат и да отпразнуват подобаващо този момент на гордост и обединение". Преди четири години в Катар четири точки не бяха достатъчни за еквадорците да прескочат групата, което не е изненада, защото тогава само първите два тима продължаваха напред. Но сега, с новия формат на турнира, националите на странта продължават напред към 1/16-финалите, а с играта си срещу Германия показаха, че могат да объркат сметките на следващия си съперник - който ще бъде Швейцария и ли някой измежду победителите в групи "L" (Англия, Гана или Хърватия) и "K" (Колумбия или Португалия). Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас. В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа. Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.