Бившият световен рекордьор в полумаратона Кибивот Канди бе наказан за седем години заради неявяване на допинг тест
преди 7 часаБившият световен рекордьор в полумаратона Кибивот Канди бе наказан за седем години от Отдела за почтеност в атлетиката (AIU) заради две нарушения на антидопинговите правила, съобщава Ройтерс. 30-годишният кениец е със спрени права от март 2025 заради отказ за даване на проба. "Този случай е напомняне на всички спортисти, че никой не е над законите на спорта и атлетиката. Ако някой откаже да даде проба, той поставя почтеността в риск.