Граждани протестираха срещу проект за висока сграда в района на столичния квартал „Дианабад“
преди 3 часаГраждани протестираха тази вечер срещу проект за изграждане на висока сграда в квартал „Дианабад“ в столичния район „Изгрев“. Те се събраха на кръстовището на ул. „Васил Калчев“ и бул. „Драган Цанков“ в квартал „Дианабад“, за да изразят несъгласието си със застрояването на района. Протестът е съгласуван със Столичната община и на място имаше полицейско присъствие. Организаторът на акцията Никола Делчев заяви пред журналисти, че недоволството е заради проект за 75-метрова сграда, с между 23 и 25 етажа.