150 евро е глобата за избягване на пътните такси в Гърция; 350 евро е финансовата санкция за скриване на регистрационната табела
преди 5 часаИзбягването на таксата за използване на магистралите в Гърция се наказва с административна глоба в размер на 150 евро, съобщава електронното издание "Нюз авто". Подобни случаи вече се третират като нарушение на закона за движение по пътищата. В член 33 от закона се забранява използването на платени магистрали, мостове и тунели без да бъде заплатена съответната такса. Задължение да плащат такси имат както шофьорите, така и собствениците на автомобили, което улеснява установяването на нарушението и налагането на финансова санкция.