Повече от една трета от гражданите смятат, че в Сърбия няма демокрация, сочи социологическо проучване
преди 5 часаПовече от една трета от гражданите смятат, че в Сърбия няма демокрация, а всеки трети е получил предложение да продаде гласа си, според проучване на общественото мнение на Белградския център за политика на сигурността, предава регионалната телевизия Ен 1. Старши изследователят в центъра Йелена Пеич Никич заяви днес, че по-малко от десет процента от гражданите виждат демокрацията в Сърбия в пълен капацитет, около половината от анкетираните преживяват демокрацията с малки или големи проблеми и че повече от една трета от анкетираните смятат, че в Сърбия няма демокрация.