Протести на хората с увреждания и работещи в Клиниката за детски болести бяха проведени днес в Скопие
преди 19 часаДва протеста белязаха днешния ден в Скопие. Пред Министерството на социалната политика, демографията и младежта се събраха хора с увреждания, организирани от коалиция „Променяме”- "За достоен живот", които отдавна поставят соите искания, свързани с правата им и качеството им на живот. Протестиращите припомниха, че чрез конституцията, националното законодателство и подписаната Конвенция на ООН за правата на хората с увреждания Северна Македония се е ангажирала да гарантира, че представители на уязвимата група могат да живеят самостоятелно, да участват пълноценно в обществото и да се ползват с равна защита на своите права.