Мисията ни е да има по-малко деца в риск от бедност или социално изключване, каза министър Наталия Ефремова
преди 5 часаНашата обща мисия с неправителствените организации е в България да има по-малко деца, които живеят в риск от бедност или социално изключване. Това каза министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова при откриването на форум по повод 20 години от създаването на Националната мрежа за децата (НМД), съобщиха от пресцентъра на ресорното министерство. Социалният министър отбеляза възможностите, които Европейският социален фонд плюс осигурява за надграждане и развитие на политиките и мерките за подкрепа на децата на местно и национално ниво.