С инвестиция от близо 2 милиона евро Професионалната гимназия „Хенри Форд“ има нов Център за високи постижения и STEM
преди 21 часаС инвестиция от близо 2 милиона евро Професионалната гимназия по транспорт и енергетика (ПГТЕ) „Хенри Форд“ вече разполага с нов Център за високи постижения и модерно STEM пространство, които ще осигурят съвременна среда за обучение на повече от 1200 ученици. Обновената материална база беше открита от министъра на образованието и науката проф. Георги Вълчев, съобщи пресцентърът на ведомството. „Средата, която се създава с тези инвестиции, по нищо не отстъпва на условията в Европа“, каза министърът.