Следващата среща на върха на Източния фланг ще се проведе в Румъния, съобщи президентът Никушор Дан
преди денСледващата среща на върха на Източния фланг ще се проведе в Румъния. Това съобщи президентът Никушор Дан на днешната среща в този формат в полския град Гданск. Държавният глава уточни, че форумът е планиран за началото на 2027 г., ако дотогава не се случат извънредни събития. В хода на речта си Никушор Дан се спря на ситуацията със сигурността в региона и ролята на Румъния. „Изпращаме заедно послание за единство, изпращаме послание, че заедно признаваме Русия като колективна заплаха за нашите страни.