Общинският съвет в Копривщица одобри нов правилник за отпускане на еднократни финансови и материални помощи от Общината
преди 7 часаОбщинският съвет в Копривщица одобри нов правилник за реда, начина и условията за отпускане на еднократни финансови материални помощи от Общината. Вносител на доклада е кметът Мария Тороманова. Правилникът се гласува втори път тази година, защото е бил върнат от областния управител на Софийска област инж. София Торолова за коригиране. Причините, налагащи промените, са въвеждането на еврото като официална валута в България и настъпилата инфлация, както и наличието на препокриване на критерии и нуждата от друг начин за отпускане на еднократни помощи на жители на Копривщица, се посочва в доклада.