„Ако някой може да спаси компанията, това съм аз", заяви бившият ръководител на „Нисан" Карлос Гон
преди 12 часаБившият председател и главен изпълнителен директор на „Нисан“ (Nissan) Карлос Гон определи призивите на някои акционери за завръщането му начело на японския автомобилостроител като израз на дълбокото им недоволство от представянето на компанията след отстраняването му през 2018 г., предаде Ройтерс. Според Гон на инвеститорите им е „дошло до гуша“, след като трима поредни главни изпълнителни директори не са успели да възстановят растежа на компанията.