Кенийската полиция разпръсна група, отбелязваща смъртоносните протести през 2024 г.
преди 6 часаКенийската полиция използва сълзотворен газ, за да разпръсне протестиращи в Найроби, след като десетки хора излязоха по улиците в памет на демонстранти, убити преди две години в антиправителствените протести срещу повишението на данъците и разходите за живот, предаде Ройтерс. Организаторите планираха шествия, за да отбележат втората годишнина от безредиците, при които протестиращи нахлуха в сградата на парламента, преди бунтът им да бъде потушен и да бъдат убити най-малко 60 души, съобщи Националният комитет по човешки права в Кения.