Комисията по културата и медиите в Народното събрание прие отчета за дейността на БТА за 2025 г. с пълно единодушие
преди 2 часаКомисията по културата и медиите в Народното събрание на заседанието си днес прие отчета за дейността на БТА за 2025 г. с пълно единодушие. В момента на гласуването в залата присъстваха 17 от членовете на комисията и всички те гласуваха със „за". Отчетът беше представен от генералния директор на БТА Кирил Вълчев, като включва информация за изпълнението на стратегическите цели на агенцията, развитието на кореспондентската мрежа, кадровата политика, международното сътрудничество и финансовото състояние на националната информационна агенция на България.