Оман заяви, че в бъдещите споразумения за Ормузкия проток не се предвижда никаква "такса за преминаване"
преди 3 часаОман заяви, че в Ормузкия проток няма да се събират "такси за преминаване", след като по-рано съобщи, че заедно с Иран проучва "удръжките", които биха могли да бъдат начислени за услуги, свързани с управлението на този стратегически проток, предаде Франс прес. Министърът на външните работи на Оман Бадр Албусайди посочи, че "бъдещите споразумения относно протока не включват събирането на такси за преминаване".