Киберсигурността вече е задължение на мениджмънта
преди 10 часаОбновеният закон за киберсигурност е в сила от няколко месеца. Директивата NIS2 е транспонирана, обхватът е разширен до 18 сектора - двойно повече от досегашните - санкциите са дефинирани: до 10 млн. евро или 2% от оборота за съществени субекти. Но най-важната промяна е друга: отговорността вече стига до най-високото управленско ниво. Темата днес е навсякъде - на конференции, в правни бюлетини, в оферти от консултанти. Пазарът говори. Въпросът е дали ръководството слуша. Защото промяната не е те...