За четвърта година Банско е домакин на Фестивала на ученическите и младежки оркестри, а в следващите дни градът е сцена и на арт събития
преди 2 часаЗа четвърта година Банско е домакин на Фестивала на ученическите и младежки оркестри „Ваканция, ура!“, който започва утре (26 юни) и ще продължи до 28 юни, съобщиха от общинския пресцентър. Началото ще бъде дадено в петък от 18:30 часа с парад към централния площад „Никола Вапцаров“, където ще започне и първият фестивален концерт. На 27 юни програмата включва мотивационен мастър клас и открит урок в Градския парк от 09:00 до 12:30 часа, а по-късно през деня младите музиканти ще преминат с парад от площад „Възраждане“ към централния площад, където от 19:00 часа ще се състои вторият тържествен концерт.