Хърватия и Канада подписаха меморандум за сътрудничество в областта на ядрената енергетика
преди 4 часаХърватия и Канада подписаха меморандум за разбирателство с цел засилване на сътрудничеството в мирното използване на ядрената енергия, установявайки рамка за по-тясно сътрудничество в областта на обмена на знания, регулирането, развитието на работната сила, научните изследвания и иновациите, както и потенциалното използване на съвременни ядрени технологии, предаде ХИНА. Меморандумът беше подписан по време на официалното посещение на премиера Андрей Пленкович в Канада като част от усилията за задълбочаване на двустранното икономическо, енергийно и институционално сътрудничество.