Танкери с общо 35 млн. барела петрол са преминали през Ормузкия проток след споразумението между САЩ и Иран, според платформа за следене на корабоплаването
преди 4 часаНай-малко 20 петролни танкера, превозващи общо около 35 млн. барела суров петрол, са напуснали Персийския залив през Ормузкия проток след постигнатото споразумение между САЩ и Иран за отваряне на морския коридор, показват данни на платформата за проследяване на корабния трафик „Кплер“ (Kpler), цитирани от Си Ен Би Си. Танкерите, които не са с ирански произход, са били блокирани в Персийския залив повече от три месеца, след като Техеран на практика затвори Ормузкия проток в началото на конфликта, посочват анализатори на „Кплер“ в доклад, цитиран вчера.