Правителството одобри откриването на Институт за геопространствени изследвания и технологии към Софийския университет
преди 4 часаПравителството одобри откриването на Институт за геопространствени изследвания и технологии в структурата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Проектът се реализира по инициатива на ректора след решение на Академичния съвет на университета, съобщи пресслужбата на Министерския съвет. Новото звено представлява стратегическа инвестиция и важна стъпка към модернизацията на научната инфраструктура, разширяването на международната конкурентоспособност и повишаването на качеството на научните изследвания в областта.