Правителството планира 30% поскъпване на винетките и разширяване на тол системата
преди 5 часаДържавата предвижда 30% увеличение на таксите за ползване на републиканската пътна мрежа от леките автомобили. Промяната ще влезе в сила от 1 август, от когато трябва да действа и редовния държавен бюджет за 2026 г. Предвидено е и разширяване на обхвата на тол системата, което ще засегне транспортния бранш. Новината бе съобщена от финансовия министър Гълъб Донев по време на пресконференция, на която представи първи данни за Бюджет 2026 г....