Кабинетът реши дипломираните експерт-счетоводители и регистрираните одитори да имат професионален празник на 17 април
преди 7 часаПрофесионалният празник на дипломираните експерт-счетоводители и регистрираните одитори в България ще се отбелязва на 17 април, реши Министерският съвет на днешното си заседание, съобщиха от правителствената информационна служба. В решението се посочва, че тази професия се утвърждава като важна и необходима, особено в контекста на усилията на държавата за повишаване на прозрачността, фискалната дисциплина, борбата със сивата икономика и укрепването на доверието на инвеститорите.