КАБАР: Две узбекистански населени места официално станаха част от Киргизстан
преди 3 часаАскат Алагозов, говорител на киргизстанския президент, съобщи, че две населени места заедно с техните жители (около 2500 души), които досега бяха част от Узбекистан, вече са включени в състава на Киргизстан, в резултат от процеса по демаркация на държавната граница с Узбекистан, предаде киргизстанската новинарсака агенция КАБАР. По думите му става въпрос за селата Чонгара и Таш-Тобо, които до момента бяха част от Ферганска област на Узбекистан.