Министър Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията
преди 3 часаМинистърът на външните работи Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията, в рамките на което беше поставено началото на активната работа на Мрежата на жените дипломати в Министерството на външните работи (МВнР). Това съобщиха от пресцентъра на МВнР. Целта на инициативата е да осигури необходимата платформа за диалог, менторство и взаимна подкрепа сред поколенията жени в българската дипломатическа служба.