Пърформанс на студенти от Националната художествена академия показва модата като трансформация на състояние
преди 14 часаСтудентите от специалност „Моден дизайн“ на Националната художествена академия представиха своя пърформанс на тема „Пътуване“ в столичната галерия „Куб“ в Регионалния център за съвременни изкуства „Топлоцентрала“, съобщават от екипа на Академията. Двудневното събитие започна снощи, като ще продължи и днес. От НХА отбелязват, че в пърформанса пътуването е представено не само като географско движение, а като постепенно събличане на шума, ролите и очакванията, за да се стигне до автентичното „аз“.