Договорът за доставка на газ от Русия е удължен с три месеца, обяви директорът на "Сърбиягаз"
преди 6 часаДиректорът на сръбската държавна газова компания „Сърбиягаз“ Душан Баятович заяви в сръбския парламент, че договорът с Русия за доставка на газ е удължен за следващите три месеца и очаква скоро той да бъде удължен до Нова година, предава сръбската обществена телевизия РТС. Баятович участва в заседанието на сръбския парламент, където се обсъжда въпросът за предоставяне на гаранции от Република Сърбия за уреждане на задълженията на „Сърбиягаз“.