Дигитализацията на медицинското производство не трябва да създава нови бариери пред най-уязвимите групи граждани, заяви националният омбудсман
преди 10 часаДигитализацията на медицинското производство следва да бъде реализирана по начин, който не ограничава достъпа до процедурата и не създава нови бариери пред най-уязвимите групи граждани, заявява омбудсмана Велислава Делчева, цитирана в прессъобщение от институцията на обществения защитник. Делчева е изпратила становище до председателя на Народното събрание Михаела Доцова, комисиите по здравеопазване, труда, демографската и социалната политика, както и до ресорните министерства по повод Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за здравето.