ППМГ „Екзарх Антим I“ във Видин откри нов STEM център „Дигитални създатели“
преди 5 часаПрофилираната природо-математическа гимназия (ППМГ) „Екзарх Антим I“ във Видин официално откри нов високотехнологичен STEM център „Дигитални създатели“. Проектът е реализиран по Механизма за възстановяване и устойчивост, процедура „Училищна STEM среда“. Новият център включва два специализирани кабинета и шест високотехнологично оборудвани и свързани класни стаи. Основната цел на инвестицията е да се интегрират учебните предмети като математика, информатика и компютърно моделиране в обща практическа среда, развиваща ключови умения и компетентности при учениците.