РИОСВ прекрати регистрацията на „Енерджи-2“ в Нова Загора
преди 5 часаРегионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) в Стара Загора е прекратила регистрацията и действието на регистрационния документ на „Енерджи-2“ ООД за извършване на дейности по третиране на отпадъци в инсталацията за производство на биогаз в Нова Загора. Решението е публикувано на страницата на инспекцията и влиза в сила от 30 юни, ако не бъде отменено по съответния ред. Според документа основание за прекратяването са две нарушения на Закона за управление на отпадъците, установени с влезли в сила наказателни актове в рамките на три години.