Как частната БАИТ стана акционер в държавната "Информационно обслужване"
преди 11 часаБългарската асоциация по информационни технологии (БАИТ), която събира в себе си близо сто предимно софтуерни компании, е станала миноритарен акционер в държавното дружество "Информационно обслужване". Това стана ясно от протокола на общото събрание на държавната компания, проведен на 17 юни. На него се очакваше да бъде сменено ръководството, каквато бе заявката на новия принципал, министъра на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев. Това не се случи, но причината не е в смяна на мн...