Черногорски моряци са блокирани на кораб в Ормузкия проток от повече от два месеца
преди 9 часаЧерногорски моряци са блокирани на кораб в Ормузкия проток от повече от два месеца, въпреки подписването на меморандума между САЩ и Иран за отваряне на водния път, съобщава агенция МИНА. Министерството на външните работи на Черна гора съобщи за телевизия Виести, че към момента не може да се каже кога корабът ще бъде освободен, въпреки сигналите за стабилизация на ситуацията около Ормузкия проток. Според Министерството на външните работи моряците са в добро здраве и поддържат постоянен контакт със семействата си.