Общо 14 отбора подадоха заявки за участие в Националната баскетболна лига
преди 7 часаОбщо 14 отбора подадоха заявки за участие в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) през сезон 2026/2027. Всички те изпратиха своите документи в срок, който изтече на 20 юни, информираха от НБЛ. Тимовете, изразили официално желанието си да бъдат част от баскетболното първенство на България при мъжете през новия сезон са Балкан, Локомотив Пловдив, Рилски спортист, Черно море Тича, Спартак Плевен, Ботев 2012 Враца, Миньор 2015, Берое Стара Загора, Академик Бултекс 99, Левски и Шумен.